Preventivní program „Zdravé zuby“

V úterý, 7. listopadu, se uskutečnil preventivní program „Zdravé zuby“ pro žáky třetích a čtvrtého ročníku. Naši školu navštívila dentální hygienistka Jana Kramlová, která nejdříve seznámila žáky, co její povolání vůbec obnáší. Žáci se seznámili se stavbou zubu, kolik máme mléčných a stálých zubů, onemocněním zubů, péčí o zuby, co jim škodí a co naopak prospívá, se správným způsobem čištění zubů nebo s důvody pravidelných preventivních zubních prohlídek. Dozvěděli se, například, že sklovina je nejtvrdší část v těle, další zajímavost – zubu špičák se na Slovensku říká oční zuby, protože rostou od očí a další. Někteří žáci překvapovali svými odbornými znalostmi v této oblasti. Na závěr dostali od paní lektorky žvýkačky. Program přinesl dětem mnoho zajímavých i nových informací.

DSCN0880 DSCN0875 DSCN0872 DSCN0860 DSCN0856