Mc Donald´s Cup – Krajské kolo Plzeň

V pátek, 18. 5. 2018, měli naši žáci možnost zažít krásný sportovní zážitek v podobě účasti v krajském kole fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup. Letos proběhl již 21. ročník tohoto turnaje, kam se zapojuje kolem 4 000 škol z celé naší republiky, téměř 80 tisíc chlapců i děvčat ve dvou kategoriích od 6 – 11 let. Do kraje jsme postoupili z 2. místa z okresního kola, jelikož vítězové, žáci ZŠ Město Touškov, se zúčastnit nemohli z důvodu zahraniční cesty. Turnaj proběhl jako každoročně na 33. ZŠ v Plzni, v jeden den se tady odehrálo krajské kolo obou kategorií, naší kategorie B (žáci 4. a 5. ročníků) i mladší kategorie A. Za obě kategorie nastoupili zástupci osmi krajů. V kategorii B ve dvou skupinách každý s každým bojovali základní školy: Chodová Planá (okres Tachov), TGM Rokycany (okres Rokycany), Klatovy (okres Klatovy), Dobřany (okres Plzeň – jih), Staňkov (okres Domažlice), 33. ZŠ, 25. ZŠ (obě okres Plzeň – město) a my Třemošná (okres Plzeň – sever). Celý turnaj byl odstartován i ukončen slavnostním nástupem. Nechyběl ani maskot restaurací Mc Donald´s – klaun Ronald.

Los nám určil skupinu A, kde jsme nastoupili proti dvěma nejtěžším soupeřům – obhájcům titulu 33. ZŠ – hráčům FC Viktoria (vyhrává tento turnaj každoročně, letos již po šestnácté v řadě za sebou) a Chodové Plané (tato škola málem ve finále málem porazila stálého vítěze). A třetím soupeřem ve skupině se pro nás stala ZŠ TGM Rokycany. S prvními dvěma zmiňovanými soupeři jsme prohráli, ale v každém zápase jsme vstřelili jeden gól. Proti Chodové Plané skóroval Tomáš Turek a v zápase proti 33. ZŠ za záda soupeřova brankáře protlačil míč Martin Olach. Rokycany jsme porazili výsledkem 3 : 0, autoři gólů: dvakrát Martin Olach a třetí přidal Jan Pašek. Ve skupině jsme skončili na 3. místě. Čekal na nás zápas o 5. místo. Výsledné pořadí ve skupině B nám určilo za soupeře ZŠ Staňkov. Tento zápas všem přinesl naprosto infarktové stavy. Naši žáci celý zápas byli jednoznačně aktivní, hráli jako o život, obstřelovali soupeřovu branku. A ne, a ne protlačit míč do soupeřovy branky. Nejvíce nervy drásající moment zápasu nastal v okamžiku, kdy náš brankář Matěj Trnka se zapojil do hry a byl mimo branku a najednou se míč kutálel směrem k naší prázdné brance, naštěstí o pár centimetrů bránu minul. Tentokrát stálo štěstí na straně našich hráčů. Zápas skončil výsledkem 0 : 0. Následovali penalty a kluci se chytili kolem ramen jako jeden muž. Všichni naši střelci (Jan Pašek, Martin Olach a Matěj Trnka) překonali soupeře a výhra 3 : 1 (na penalty) patřila našim hráčům. Následovala obrovská radost. Získali jsme skvělé, nádherné 5. místo. Reprezentovalo nás družstvo ve stejném složení jako v okresním kole: Matěj Trnka – brankář, Martin Olach, Jan Pašek, Ondřej Kojan, Tomáš Turek, Matěj Kozák (všichni 5. A), Adam Marton, Václav Forst (oba 5. B), Filip Šilhavý, Filip Pešík a Matěj Kabát (všichni 4. A). Celé dopoledne provázela hudba, turnaj byl moderován, prostě úžasná atmosféra. Vyhlášení výsledků se v krajském kole tradičně účastní a předávají ceny zástupci města Plzně i hráči FC Viktoria Plzeň. Letos Martin Zeman, se kterým se naši hráči vyfotili. Celý den byl pro hráče také zajištěn pitný režim nebo doplňkové aktivity. Dostali balíčky s jídlem – džus, jablko a sušenku a lahev na pití s logem turnaje. Každá škola získala kromě diplomu i fotbalový míč a pro každého časopis o fotbale Hattrick + poukázku na zvýhodněné předplatné tohoto časopisu. Žáci si skutečně tento den moc užili a nejen oni, ale i někteří rodiče, kteří si udělali čas a přišli své děti podpořit a fandit. Náleží jim rozhodně velké poděkování. Další obrovské poděkování patří panu trenérovi Janu Kuneschovi, který nás opět doprovodil a přispěl svými cennými trenérskými radami. Našim hráčům moc a moc gratulujeme ke krásnému umístění.

DSCN2765 DSCN2760 DSCN2734 DSCN2726 DSCN2724 DSCN2631 DSCN2658 DSCN2685 DSCN2713 DSCN2724 DSCN2626 DSCN2622 DSCN2620