Sportovní den

1. 6. 2018, Den dětí, naši žáci oslavili sportem, neusedli do školních lavic jako obvykle, ale sešli se ve sportovním oblečení na hřišti TJ Tatran Třemošná, kde měřili své sportovní dovednosti v různých disciplínách. Tentokrát sportovali pouze žáci od 3. – 9. ročníku, naši nejmladší prvňáčci a druháčci svůj svátek oslavili kulturou – vydali se do divadla. O sportovní den, ale nepřijdou, plánují sportovní den s mateřskou školkou. Ráno po osmé se žáci rozdělili do šesti kategorií (kategorie 3. – 4. ročník, 5. – 7. ročník a 8. – 9. ročník – vždy hoši a dívky zvlášť) a závodili v těchto atletických disciplínách – běh na 50 m nebo 60 m (letos jsme poprvé měli krásné běžecké dráhy, které nechalo udělat město Třemošná – moc děkujeme), hod kriketovým míčkem a skok daleký. Na závěr si zájemci zaběhli vytrvalostní běh. Nejmladší žáci – 500 m, mladší – 800 m a starší osmáci a deváťáci – 1000 m. Za hlavní disciplíny si žáci odnesli diplomy a sladkou odměnu (za první místo čokoládu, za druhé oplatku a za třetí lízátko). Mezi jednotlivými disciplínami si všichni mohli vyzkoušet své dovednosti na hokebalovém hřišti s panem Svobodou a tatínkem jednoho z našich žáků panem Fialou, kteří pro ně připravili několik hokejbalových aktivit, včetně herní dovednosti. Děti si to moc užívaly. Celý den s námi strávil i pan ředitel Mgr. Václav Fencl, ani ten nezůstal po zadu a sám se chopil hokejky a vyzkoušel některé aktivity. Moc mu to šlo. Moc a moc děkujeme panu Svobodovi a panu Fialovi za skvělou spolupráci a těšíme se na další.

V kategorii 3. – 4. ročník mezi dívkami k nejúspěšnějším patřila Lucie Jánská (4. A), ve dvou disciplínách získala 1. místo a jedenkrát 3. místo. Další medailová místa obsazovaly Šárka Krausová, Emma Habadová, Tereza Košková (všechny 4. A) a Lucie Churavá (III. B). Mezi chlapci k nejlepším patřili Matěj Kabát, Jakub Chocholatý, Matěj Cajthaml, Ondřej Honomich, Jakub Berger (všichni 4. A), Filip Chalupa a Vojtěch Kozák (oba 3. B). Další kategorie 5. – 7. ročník dívky – tady se vůbec nejúspěšnější dívkou se stala Adriana Kohoutová (5. B), která si vybojovala medailovou pozici ve všech disciplínách. Další Markéta Polanková (5. A), Martina Košková (6. ročník), Klára Krejcarová, Bára Šedivcová, Nikola Ulčová (všechny 7. ročník). Mezi hochy v této kategorii nejčastěji stál na stupních vítězů Adam Marton (5. B) a Pavel Valenta (7. ročník), dále pak Jan Severa (6. ročník), Vojtěch Sudík, Václav Kraus (oba 7. ročník). Za nejstarší kategorii 8. – 9. ročník za dívky: Natálie Tomanová (8. ročník), Kateřina Kreutzerová, Veronika Parlásková, Zdeňka Škultétyová (všechny 9. ročník), Kamila Forstová, Karolína Šťastná (obě 8. ročník). Mezi hochy v této kategorii jednoznačně kraloval Dominik Reindl se třemi 1. místy a jedním 3. místem. Dále pak: Tomáš Svěcený (8. ročník), Pavel Dolanský, David Mizsár (oba 9. ročník), Martin Chum, Pavel Bartoš a Alexandr Parýzek (všichni 8. ročník). Všem vítězům gratulujeme k úspěchu a ostatním závodníkům k dosaženým výkonům. Žáci si sportování velmi užili, tentokrát se stal snad i malý zázrak, počasí nám bylo nakloněno, nepršelo, přestože v ostatních částech republiky se vyskytovaly silné přívalové deště. Tentokrát jsme měli obrovské štěstí. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na spolupráci při organizaci sportovního dne.

DSCN3294 DSCN3287 DSCN3280 DSCN3222 DSCN3173 DSCN3171 DSCN3159 DSCN3144 DSCN3132 DSCN3127 DSCN3124 DSCN3090