Odpoledne s rodiči – III. A

Ve středu, 6. 6. 2018, žáci III. A připravili společně se svojí třídní učitelkou sportovní odpoledne pro své rodiči. Tuto akci pojali částečně jako oslavu ke Dni děti, částečně příjemně strávený čas s rodiči v přírodě. Všichni se sešli v 16.00 hod. u turistické chaty. Někteří rodiče přišli dříve a připravili ohniště na opékání buřtů. Žáci si pro své rodiče vymysleli řadu soutěží. Nejprve zazněla celkem vtipná i záludná otázka. Co je to „butterfly“? Každý znalý angličtinář by zcela jistě bez přemýšlení odpověděl – motýl. Ale v tomto případě byla odpověď jiná – „létající máslo“ – protože „butter“ je máslo a „fly“ je létat. Paní Severová na tuto odpověď přišla velmi rychle. Poté se v první soutěži všichni (děti i rodiče) rozběhli po lese a hledali schované kartičky do páru s tou, kterou si vylosovali. Následovaly sportovní disciplíny: běh mezi kužely, vedení míče nohou, přenášení pingpongového míčku na lžíci nebo po dobu pěti minut sbíraly oba týmy šišky a vytvořily z nich velké kruhy.  Děti pro své rodiče také vyrobily medaile. Sportování zakončili opékáním buřtíků. Všem se odpoledne moc líbilo a všichni si je náramně užili. Děkujeme všem rodičům za nádherné a příjemné odpoledne.

DSCN3433 DSCN3425 DSCN3422 DSCN3399 DSCN3393 DSCN3384 (5) DSCN3390 DSCN3391 DSCN3392 DSCN3366 DSCN3364