Lyžařský kurz v Krušných horách

V týdnu od 21. – 25. 1. 2019 se 29 žáků naší školy opět vydalo na lyžařský výchovně výcvikový zájezd, tentokrát jsme Šumavu vyměnili za Krušné hory a Skiareál Plešivec. Po příjezdu nás přivítala neuvěřitelně krásná zasněžená krajina. Prožili jsme úžasný, slovy nepopsatelný nádherný týden. Podle lyžařských dovedností se žáci rozdělili do tří družstev. Žlutí zdokonalovali své lyžařské umění s Mgr. Jiřím Bulínem i na náročnějších sjezdovkách, oranžoví – úplní začátečníci s Irenou Jelínkovou udělali obrovský pokrok a na konci kurzu i oni sjížděli poměrně zdatně nejkratší sjezdovku. Oba instruktoři jsou z DDM Kamarád a opět nám poskytli své služby během kurzu.  Děkujeme jim za skvělou spolupráci, která probíhá v jiných sférách než sportovních a těšíme se na další společné akce. Družstvo zelených vedla paní učitelka Jana Effenbergerová. Kromě lyžování měli žáci poměrně pestrý program – procházku po Abertamech spojenou s pořádnou koulovačkou. Někteří žáci se skoro proměnili ve sněhuláky. Také k nám na hotel zavítal člen Horské služby Plešivec pan Stanislav Kabeš, který žáky seznámil s nepsanými pravidly, jak se správně pohybovat na horách a povyprávěl o činnosti horské služby jako takové. Přednáška probíhala formou prezentace a různých dotazů na žáky. Většinu odpovědí žáci věděli, svými znalostmi se blýskly především Natálie Tomanová a Eliška Bednářová. V rámci odpočinkového odpoledne jsme se ve středu vydali do lázeňského města Karlových Varů. Prošli jsme si kolonádu a zamlsali si v McDonaldu. Také jsme navštívili expozici „Abertamské rukavičkářství“. Ve čtvrtek se lyžovalo celý den.  Odpoledne žáci závodili ve slalomu. Každé družstvo zvlášť. K nejrychlejším mezi žlutými patřily Natálie Tomanová, Eliška Varcholková a Veronika Churavá. V zeleném družstvu Matěj Kupilík, Václav Kraus a Matěj Kopecký. V oranžovém družstvu Veronika Mocová, Pavel Valenta a Jakub Brabec. Mezi snowboarďáky Klára Krejcová porazila oba hochy – Jana Severu i Vojtěcha Sudíka. Za své výkony si odnesli diplomy a drobné sladkosti. Páteční dopoledne patřilo ještě lyžování a loučení se sněhem. Ubytováni jsme byli ve Sport hotelu Abertamy, kde se o nás skvěle starali, výborné jídlo. Na Plešivec jsme z Abertam dojížděli skibusem. Kouzelnou atmosféru umocňovalo i velmi příjemné počasí. Na Krušné hory jsme měli nádherně. Párkrát se i sluníčko pokoušelo vystrčit růžky, ale velmi nesměle. Většinou jsme měli zataženo a mlhu, ale i tak na tamní podmínky luxusní počasí. Všichni jsme si pobyt náramně užili, hlavně děti. Prostě nádhera. Těšíme se na další lyžařský kurz.

DSCN6393 DSCN6366 DSCN6333 DSCN6317 DSCN6315 DSCN6310 DSCN6254 DSCN6268 DSCN6308 DSCN6204 DSCN6178 DSCN6166 DSCN6095