Home » Nezařazené » Mc Donald´s Cup 2019 – okresní kola

Mc Donald´s Cup 2019 – okresní kola

V letošním roce jsme se opět zúčastnili okresních kol fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup – v obou kategoriích. Mladší se vydali 2. května do Plas, místo plánovaných 10-ti – týmů, přijela družstva pouze z devíti základních škol: Kralovice, Plasy, Zruč-Senec, Město Touškov, Dolní Bělá, Manětín, Horní Bříza, Žihle a Třemošná. Los našim hráčům určil velmi těžkou skupinu A, která byla nad naše síly, přesto jsme jedenkrát vyhráli a jedenkrát remizovali. O umístění rozhodovalo skóre, o jediný gól jsme ve skupině skončili na 4. místě a bojovali v konečném umístění o 7. místo. Se Žihlí jsme vyhráli a získali celkově 7. místo. Reprezentovali nás: v brance Filip Kule, Lucas Ilko, Jan Šilhavý, Vojtěch Čech (všichni 2. A), Antoním Mareš, Václav Polanka (oba 3. A), Vojtěch Kozák (4. A), Marek Rys, Adam Kuchynka a Filip Zaňka (všichni 2. B). Všem hráčům patří obrovská pochvala za přístup, snahu a nadšení, se kterým nastupovali ke každému zápasu.

 

O den později, 3. května, se na stejný turnaj vydali i starší – tentokrát do Horní Břízy. I tady byla obrovská konkurence. Na čtyřech hřištích se ve dvou skupinách utkalo 12 základních škol – Kralovice, Kaznějov, Horní Bříza, Manětín, Kožlany, Žihle, Chotíkov, Zruč-Senec, Dolní Bělá, Plasy, Město Touško a Třemošná.  I starším přinesl los velmi těžkou skupinu. S jednou výhrou a jednou remízou, díky skóre jsme skončili na 6. místě ve skupině. Čekal na nás zápas o 11. místo. Bohužel vyšel lépe pro soupeře. I když se nám nedařilo, jak jsme očekávali, i tak kluci bojovali s obrovským nasazením. Snažili se, do každého zápasu šli naplno a bojovali jako lvi. Za to jim rozhodně patří velká pochvala. Reprezentovali nás: v brance Vít Kunesch a Jiří Pícl, Tomáš Severa, Filip Chalupa, Vojtěch Kozák, Ondřej Čadek (všichni 4. A), Filip Šilhavý, Jakub Chocholatý (oba 5. A) a Antoním Mareš (3. A).

 

Obrovské poděkování za koučování patří panu trenérovi Janu Kuneschovi, který nás na obou turnajích doprovázel. Ve čtvrtek si poděkování zasloužilo i počasí, které bylo přímo luxusní – sluníčko, teplíčko. Za to v pátek moc přívětivé nebylo. Turnaj doprovázel vítr, zima a chvílemi i drobný déšť. Ale zvládli jsme to.

DSCN6982 DSC00503 DSC00512