Aktuality

Den otevřených dveří 2017

pozvanka

Čertí a andělská škola, 5.12.2017

Toto dopoledne se celé neslo v čertovském a andělském duchu.

Žáci si nachystali krásné masky čertisek a něžných andílků, které vypadaly úplně opravdově.

Na Chanos přišli v přestrojení  též  žáci 9. ročníku, aby dětem zprostředkovali  trochu strašení  a trochu chvály s malou nadílkou. Děti přednesly básničky a také zazpívaly  -  i v angličtině. A  na uhlí  také došlo.

Žáci pak vyprávěli o tom, jak tento lidový zvyk probíhá u nich doma. Při vyučování  se pak předměty propojily na zábavné téma  -  nadílka od Mikuláše. Vzniklo i mnoho pěkných výtvarných prací.

Také paní kuchařka se tentokrát proměnila na Mikuláše a každému nadělila kromě oběda také malé mlsání.

DSC_4761 DSC_4732 DSC_4644 DSC_4621 DSC_0057(1) DSC_0043(1) DSC_0042

Mikuláš s 9. třídou

V úterý 5. prosince patřila naše škola Mikuláši, čertům a andělům. Žáci 9. ročníku se tradičně zhostili těchto rolí a obdarovali sladkostmi nejprve prvňáčky i druháčky na chanose. Děti se ovšem nejdříve musely přiznat ke svým hříchům a slíbit, že se budou pilně učit, poslouchat své rodiče a paní učitelky. Samozřejmě nesměly chybět básničky a písničky, které děti zazpívaly čertům v angličtině.

Nadílku si užili i žáci ve vsi, kde byl poctivě v každé třídě přečten seznam hříšníků. Děti taktéž recitovaly básničky, zpívaly české i anglické písničky a slibovaly, že se polepší, aby se příští rok na žádném seznamu neobjevily. Všem se „Čertí škola“ líbila, i když někteří kromě sladkostí obdrželi i symbolické uhlí.

DSC_4706DSC06780

Karlštejn 2017

Ve středu 29.11.2017 žáci V.A v doprovodu třídní učitelky S. Hosprové a paní učitelky I. Šikové navštívili jeden z našich nejkrásnějších hradů – Karlštejn.

Po cestě na hrad se zastavili žáci v muzeu betlémů, kde je poutavou formou vtáhla výkladem paní průvodkyně do starých časů. Všechny nás zaujal největší pohyblivý betlém v Česku. Rozkládá se v podkroví a kromě obřího modelu Karlštejna jej zdobí šestačtyřicet dřevěných figur. Při vyprávění Karlštejnské pohádky se ozývaly z reproduktorů tlumené tóny české hymny. Mámivý hlas nás přesvědčil, že se Ježíšek narodil v jeskyni pod Karlštejnem.

Předvánoční atmosféra na nás dýchla i při výrobě krásných ozdob, které si děti vlastnoručně ozdobily a odnesly domů.

Největší úspěch měl ohromný kaleidoskop v muzeu voskových figurín. Děti si v muzeu připomněly postavy z českých dějin.

Příjemný výlet žáci zakončili obědem v malebné restauraci pod hradem.

obr4 oébr6 obr5 obr3 obr2 obr1

Výsledek voleb do školské rady

Oznámení výsledků voleb

Žákovský parlament byl slavnostně jmenován

Dne 30. října se žáci i učitelé naší školy ve vsi sešli na pátém slavnostním jmenování žákovského parlamentu. Společně jsme zavzpomínali na uskutečněné akce z minulých let a také na bývalé členy parlamentu. Nejdůležitější však byli členové současní, kteří před zraky svých učitelů, spolužáků i vedení školy slavnostně podepsali své smlouvy. Ani letos nechyběla tradiční květina a přípitek.

Pro školní rok 2017/2018 byli vybráni tito zástupci jednotlivých tříd:

IV.. – Emma Habadová, Karolína Kreutzerová, Michael Beneš
V.A – Ema Vaizová
V.B – Lucie Novotná, Martin Bárta
VI. – Veronika Mocová, Sabrina Piklová
VII. - Bianka Dolejšová, Kristýna Behríková
VIII. – Eliška Žatkovičová, Jan Bárta
IX. – Ela Kováčová, Kateřina Kreutzerová, Tomáš Kubín

Žákovskému parlamentu přejeme hodně štěstí a mnoho dobrých nápadů!

parlament4 Parlament3 Parlament2 Parlament1 Parlament 6

Preventivní program „Zdravé zuby“

V úterý, 7. listopadu, se uskutečnil preventivní program „Zdravé zuby“ pro žáky třetích a čtvrtého ročníku. Naši školu navštívila dentální hygienistka Jana Kramlová, která nejdříve seznámila žáky, co její povolání vůbec obnáší. Žáci se seznámili se stavbou zubu, kolik máme mléčných a stálých zubů, onemocněním zubů, péčí o zuby, co jim škodí a co naopak prospívá, se správným způsobem čištění zubů nebo s důvody pravidelných preventivních zubních prohlídek. Dozvěděli se, například, že sklovina je nejtvrdší část v těle, další zajímavost – zubu špičák se na Slovensku říká oční zuby, protože rostou od očí a další. Někteří žáci překvapovali svými odbornými znalostmi v této oblasti. Na závěr dostali od paní lektorky žvýkačky. Program přinesl dětem mnoho zajímavých i nových informací.

DSCN0880 DSCN0875 DSCN0872 DSCN0860 DSCN0856

Kandidátní listina zákonných zástupců žáků pro volby do ŠR

Kandidátní listina zákonných zástupců

Halloween v V. B

MOJE CESTA NA SVĚT ” PLUS”