Aktuality

Výlet s exkurzí Plzeň III. A – Západočeské muzeum „KOŘENY“ a Muzeum loutek

Poslední den před vysvědčením si třeťáci zpříjemnili den výletem do plzeňských muzeí. Navštívili jsme úžasnou interaktivní výstavu v Západočeském muzeu „Kořeny“. Po překročení bludného kořene jsme se asi 30x zmenšili a ocitli se pod zemí, v půdě. Zažili jsme v tajemné říši kořenů to, co tu zažívá třeba krtek. Jak krtek bydlí nebo co má doma ve spíži. Poznali jsme, jak vypadají kořeny hodně zblízka. Také si děti mohly zahrát pohádku O řepě – tahat pohádkovou velikou řepu a obléknout se do kostýmů jednotlivých postav. Kromě toho využívaly i dalších zábavných aktivit k poznání života pod zemí. Nadšení jsme odcházeli do dalšího muzea, tentokrát do Muzea loutek. I tady na děti čekal pestrý program. S průvodcem jsme si prošli historií loutkářství od kočovných loutkářů přes řadu loutkových plzeňských divadel, jako bylo Škodovo divadlo, Divadlo Alfa a další. Seznámili se s prvními loutkami – marionetami, které jsou staré přibližně 120 let. Nejstarší loutkou je čert, kterému je dokonce 150 let. Významná část expozice je věnována umělcům, jako je Jiří Trnka nebo Josef Skupa. Loutky Spejbla a Hurvínka poprvé stanuly v Loutkovém divadle feriálních osad. V samém závěru prohlídky si děti mohly samy vyzkoušet hraní divadla nebo vodit loutky, prostě se staly na chvíli divadelními umělci. Celý den jsme si všichni moc a moc užili, zejména děti odcházely obohaceny spoustou nových informací a zážitků.

DSCN3817 DSCN3825 DSCN3828 DSCN3850 DSCN3853 DSCN3967 DSCN3905 DSCN3889 DSCN3883 DSCN3968 DSCN3865 DSCN3977 DSCN3984

Školní výlety – Karlštejn, Praha

7. června 2018 se vydali na školní výlet žáci čtvrtého ročníku. Jejich cesta vedla nejprve do rodinné sklárny Nenačovice. Žáci se zde mohli pokochat pohledem na fantastickou dovednost sklářů i na hotové křehké výrobky. Místní umělečtí řemeslníci před jejich očima během krátké chvilky vykouzlili barevné květy, ptáčky nebo vázy. Všechny výrobky mohli žáci obdivovat v malé prodejně a některé z nich si i zakoupit na památku. Ze sklárny jejich kroky zamířily na hrad Karlštejn. Výlet provázelo nádherné slunečné počasí a všichni si výlet moc užili.

O 5 dní později, 12. června 2018, se vypravili na svůj výlet i třeťáčci. Zamířili stejným směrem jako čtvrťáci, ale jejich cílem bylo hlavní město Praha, kde nejprve navštívili divadlo Spejbla a Hurvínka. Představení s názvem „Pohádky pro Hurvínka“ je zavedlo do říše pohádek, kde se společně s Hurvínkem setkali s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým nebo s dědem Vševědem, ale i s dalšími pohádkovými postavičkami. Na závěr představní nechybělo Hurvínkovo známé „cháchááá“. Pak popojeli autobusem do Pohořelce a odtud pěšky vystoupali na Petřínskou rozhlednu a do zrcadlového bludiště. Z Petřínské rozhledny se jim naskytl nádherný výhled na Prahu. I tento výlet se moc vydařil, počasí bylo na výlet přímo ideální a všichni si výlet moc a moc užili.

 

DSCN3458 DSCN3452 DSCN3479 DSCN3487 DSCN3522 DSCN3598 DSCN3572 DSCN3542 DSCN3536 DSCN3523 DSCN3611

Odpoledne s rodiči – III. A

Ve středu, 6. 6. 2018, žáci III. A připravili společně se svojí třídní učitelkou sportovní odpoledne pro své rodiči. Tuto akci pojali částečně jako oslavu ke Dni děti, částečně příjemně strávený čas s rodiči v přírodě. Všichni se sešli v 16.00 hod. u turistické chaty. Někteří rodiče přišli dříve a připravili ohniště na opékání buřtů. Žáci si pro své rodiče vymysleli řadu soutěží. Nejprve zazněla celkem vtipná i záludná otázka. Co je to „butterfly“? Každý znalý angličtinář by zcela jistě bez přemýšlení odpověděl – motýl. Ale v tomto případě byla odpověď jiná – „létající máslo“ – protože „butter” je máslo a „fly“ je létat. Paní Severová na tuto odpověď přišla velmi rychle. Poté se v první soutěži všichni (děti i rodiče) rozběhli po lese a hledali schované kartičky do páru s tou, kterou si vylosovali. Následovaly sportovní disciplíny: běh mezi kužely, vedení míče nohou, přenášení pingpongového míčku na lžíci nebo po dobu pěti minut sbíraly oba týmy šišky a vytvořily z nich velké kruhy.  Děti pro své rodiče také vyrobily medaile. Sportování zakončili opékáním buřtíků. Všem se odpoledne moc líbilo a všichni si je náramně užili. Děkujeme všem rodičům za nádherné a příjemné odpoledne.

DSCN3433 DSCN3425 DSCN3422 DSCN3399 DSCN3393 DSCN3384 (5) DSCN3390 DSCN3391 DSCN3392 DSCN3366 DSCN3364

Atletický trojboj Nýřany

Dne 5. 6. 2018 se v Nýřanech uskutečnil další ročník okresního kola v atletickém trojboji žáků prvního stupně. I letos do Nýřan přijelo osm základní škol – z Kralovic, Nýřan, Horní Břízy, Žihle, Zbůchu, Plas, Dolní Bělé a v neposlední řadě naši žáci z Třemošné. Žáci závodili v běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Téměř ve všech kategoriích jsme získali velmi pěkné umístění – 5. místo. Mladší dívky ve složení – Ema Kadlecová a Nikola Fenclová (obě 3. B), starší dívky – Markéta Polanková (5. A) a Lucie Jánská (4. A), mladší hoši – Tomáš Severa (3. A) a Filip Chalupa (3. B). Starší hoši – Jan Pašek (5. A) a Filip Pešík (4. A) získali 7. místo. Celé dopoledne nás provázelo nádherné slunečné počasí. Závody se moc vydařily, ostatně jako každý rok pořádající škola zajistila hladký průběh. Všem malým atletům gratulujeme k dosaženým výsledkům a těšíme se na další atletické závody

 

DSCN3356 DSCN3331 DSCN3326 DSCN3324 DSCN3312 DSCN3323 DSCN3318 DSCN3320 DSCN3321

Sportovní den

1. 6. 2018, Den dětí, naši žáci oslavili sportem, neusedli do školních lavic jako obvykle, ale sešli se ve sportovním oblečení na hřišti TJ Tatran Třemošná, kde měřili své sportovní dovednosti v různých disciplínách. Tentokrát sportovali pouze žáci od 3. – 9. ročníku, naši nejmladší prvňáčci a druháčci svůj svátek oslavili kulturou – vydali se do divadla. O sportovní den, ale nepřijdou, plánují sportovní den s mateřskou školkou. Ráno po osmé se žáci rozdělili do šesti kategorií (kategorie 3. – 4. ročník, 5. – 7. ročník a 8. – 9. ročník – vždy hoši a dívky zvlášť) a závodili v těchto atletických disciplínách – běh na 50 m nebo 60 m (letos jsme poprvé měli krásné běžecké dráhy, které nechalo udělat město Třemošná – moc děkujeme), hod kriketovým míčkem a skok daleký. Na závěr si zájemci zaběhli vytrvalostní běh. Nejmladší žáci – 500 m, mladší – 800 m a starší osmáci a deváťáci – 1000 m. Za hlavní disciplíny si žáci odnesli diplomy a sladkou odměnu (za první místo čokoládu, za druhé oplatku a za třetí lízátko). Mezi jednotlivými disciplínami si všichni mohli vyzkoušet své dovednosti na hokebalovém hřišti s panem Svobodou a tatínkem jednoho z našich žáků panem Fialou, kteří pro ně připravili několik hokejbalových aktivit, včetně herní dovednosti. Děti si to moc užívaly. Celý den s námi strávil i pan ředitel Mgr. Václav Fencl, ani ten nezůstal po zadu a sám se chopil hokejky a vyzkoušel některé aktivity. Moc mu to šlo. Moc a moc děkujeme panu Svobodovi a panu Fialovi za skvělou spolupráci a těšíme se na další.

V kategorii 3. – 4. ročník mezi dívkami k nejúspěšnějším patřila Lucie Jánská (4. A), ve dvou disciplínách získala 1. místo a jedenkrát 3. místo. Další medailová místa obsazovaly Šárka Krausová, Emma Habadová, Tereza Košková (všechny 4. A) a Lucie Churavá (III. B). Mezi chlapci k nejlepším patřili Matěj Kabát, Jakub Chocholatý, Matěj Cajthaml, Ondřej Honomich, Jakub Berger (všichni 4. A), Filip Chalupa a Vojtěch Kozák (oba 3. B). Další kategorie 5. – 7. ročník dívky – tady se vůbec nejúspěšnější dívkou se stala Adriana Kohoutová (5. B), která si vybojovala medailovou pozici ve všech disciplínách. Další Markéta Polanková (5. A), Martina Košková (6. ročník), Klára Krejcarová, Bára Šedivcová, Nikola Ulčová (všechny 7. ročník). Mezi hochy v této kategorii nejčastěji stál na stupních vítězů Adam Marton (5. B) a Pavel Valenta (7. ročník), dále pak Jan Severa (6. ročník), Vojtěch Sudík, Václav Kraus (oba 7. ročník). Za nejstarší kategorii 8. – 9. ročník za dívky: Natálie Tomanová (8. ročník), Kateřina Kreutzerová, Veronika Parlásková, Zdeňka Škultétyová (všechny 9. ročník), Kamila Forstová, Karolína Šťastná (obě 8. ročník). Mezi hochy v této kategorii jednoznačně kraloval Dominik Reindl se třemi 1. místy a jedním 3. místem. Dále pak: Tomáš Svěcený (8. ročník), Pavel Dolanský, David Mizsár (oba 9. ročník), Martin Chum, Pavel Bartoš a Alexandr Parýzek (všichni 8. ročník). Všem vítězům gratulujeme k úspěchu a ostatním závodníkům k dosaženým výkonům. Žáci si sportování velmi užili, tentokrát se stal snad i malý zázrak, počasí nám bylo nakloněno, nepršelo, přestože v ostatních částech republiky se vyskytovaly silné přívalové deště. Tentokrát jsme měli obrovské štěstí. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na spolupráci při organizaci sportovního dne.

 

DSCN3294 DSCN3287 DSCN3280 DSCN3222 DSCN3173 DSCN3171 DSCN3159 DSCN3144 DSCN3132 DSCN3127 DSCN3124 DSCN3090

Bowling škol – krajské kolo Třemošná

Letos jsme se zúčastnili již 11. ročníku turnaje škol v bowlingu.

Organizace krajského kola se v letošním roce ujal DDM Stod, proběhlo jako tradičně v Třemošné. Letos organizace byla mírně pozměna, místo třídenního turnaje se odehrála soutěž družstev – škol i jednotlivců v jeden den. Za školu závodila tříčlenná družstva ve dvou hrách. Součtem bodů vzešlo celkové pořadí. Kromě naší školy se turnaje zúčastnily ZŠ Zruč-Senec a DDM Stod. V soutěži jednotlivců si žáci zahráli tři hry. Součet bodů určil jejich pořadí.

Za kategorii DĚTI nás reprezentovali Michal Šuma, Tobiáš Kořínek, Tomáš Turek (všichni V. A) a Jakub Kucharski (V. B). Za kategorii JUNIOŘI nastoupili Eliška Bednářová (8. ročník), Martin Straka, Ondřej Lavička, Tomáš Duchek (všichni 7. ročník) a Matěj Kopecký (6. ročník). Obě kategorie získaly stejné medailové pozice – 2. místo. Medaile získali za své výkony i jednotlivci. V kategorii JUNIOŘI – 2. místo Eliška Bednářová. Rovněž ostatní naši reprezentanti si v této kategorii vedli skvěle: 4. místo – Martin Straka, 6. místo – Ondřej Lavička, 8. místo – Matěj Kopecký a 10. místo – Tomáš Duchek. V kategorii DĚTI v jednotlivcích na 1. místě skončil Michal Šuma, Jakub Kucharski na 4. místě, Tomáš Turek na 6. místě, David Olach na 8. místě a Tobiáš Kořínek na 10. místě. Hráči si odnesli diplomy, medaile a krásné poháry, které opět rozšíří naši školní pohárovou sbírku. Všem moc gratulujeme za skvělé výkony. Všichni si celý turnaj moc a moc užili.

DSCN3066 DSCN3065 DSCN3050 DSCN3048 DSCN3047

Schůzka pro rodiče žáků budoucí 1. třídy

letak

Informace školní jídelny k ukončení školního roku 2017/2018

Středa 27. 6. : Do 10.00 hod. možnost odhlášení obědů pro dny 28.6., 29.6. – buď čipem nebo přes internet

Další odhlášky nebudou možné !

Čtvrtek 28. 6. : Odcházející žáci – strávníci mají možnost vrátit čip a 115,- Kč v 7.45 hod. v jídelně – ves

Pátek 29. 6. : Oběd v 9.00 hod. Pro děti navštěvující družinu oběd v 10.00 hod

Třídní schůzky

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na poslední  třídní schůzky v tomto školním roce
- 12.6.2018 od 16,00 hod., ZŠ U Stadionu (chanos) I.A, I.B, II.A, II.B, společné zahájení, následují individ. pohovory o prospěchu a chování žáků
- 14.6.2018 od 16,00 hod., ZŠ Americká (ves) III.A, III.B, IV.A, V.A, V.B, VI., VII., VIII., IX., společné zahájení, následují individ. pohovory o prospěchu a chování žáků

Miniházená – Severoplzeňská školní liga

I letos jsme se zapojili do školní ligy miniházené pro žáky 4. – 5. ročníku. V naší Severoplzeňské školní lize i v letošním roce zůstala sestava čtyř škol stejná: ZŠ Kaznějov, ZŠ Město Touškov, ZŠ Zruč-Senec a ZŠ Třemošná.  Sérii čtyř turnajů, kde musí být zapojeny minimálně tři školy, jsme odstartovali v listopadu turnajem u nás v Třemošné, v prosinci jsme se vydali do Kaznějova, v dubnu jsme zamířili do Zruče-Sence a zakončili jsme turnajem v Touškově. Ze čtyř turnajů jsme třikrát obsadili 1. místo a jedenkrát skončili na 2. místě. Takže celkově jsme v letošním roce vítězi Severoplzeňské školní ligy. Naši školu nejčastěji reprezentovali: Matěj Trnka v brance, Markéta Polanková, Tomáš Turek, Martin Olach, Jan Pašek (všichni 5. A), Tereza Košková (4. A), Václav Forst (5. B). Jednoho turnaje se také zúčastnili – Ondřej Kojan a Nela Kronďáková (oba 5. A). Gratulujeme všem našim malým házenkářům za skvělé umístění.

 

DSCN2974 DSCN2971 DSCN2949 DSCN2914 DSCN2254 DSCN0889 DSCN0939 DSCN1110 DSCN1111 DSCN2246