Aktuality

Rodičovské schůzky

Dne 25.4.2019 od 16:00 se konají rodičovské schůzky v budově Ves.

Den otevřených dveří – Velikonoční jarmark

V pondělí, 15. dubna, se v 14.30 otevřely dveře naší školy pro veřejnost. Rodiče, příbuzní žáků, bývalí žáci i kolegové zaplnili chodby naší školy. Žáci si pro ně nachystali velké množství velikonočních výrobků, které postupně mizely ze stolů. Celá škola voněla jarem a úplně se rozsvítila. Návštěvníci na mnoha stanovištích také mohli ochutnat různé dobroty – jednohubky, chlebíčky, koláčky, nádivku a spoustu dalších dobrot. Třeťáčci si pro své rodiče připravili s třídními učitelkami velikonoční dílny. Osmáci nacvičili krátké hudební vystoupení. Zajímavostí jarmarku byl živý velikonoční králíček, kterého všichni obdivovali. Velikonoční odpoledne se moc vydařilo, atmosféra byla skvělá. Penízky z velikonočního jarmarku si žáci užijí na konci školního roku při nějaké společné akci nebo výletu. Děkujeme všem moc za návštěvu.

DSCN6889 DSCN6876 DSCN6872 DSCN6855 DSCN6847 DSCN6850

Házená – mladší žáci a žákyně – okresní kolo

Rok se s rokem sešel a pod taktovkou naší školy opět proběhlo okresní kolo v házené mladších žáků a žákyň na házenkářském hřišti Tatranu Třemošná. I letos turnaj provázelo počasí jako vymalované. Nádherně celý turnaj svítilo sluníčko. Obě kategorie reprezentovaly stejné školy – ZŠ Zruč-Senec, ZŠ Dolní Bělá a ZŠ Třemošná. Dívky vybojovaly krásné 2. místo. Hoši pak velmi pěkné 3. místo. Všichni dali do jednotlivých zápasů vše, co mohli a podali skvělý výkon. Barbora Šteklová dokonce získala pohár pro nejlepší brankářku. Obě družstva tvořili převážně žáci šestého nebo sedmého ročníku, ale posílili jsme jejich řady o zástupce z 1. stupně. Dívky hrály ve složení: Barbora Šteklová v brance (6. B), Nela Kronďáková, Julie Zaňková (obě 6. A), Tereza Košková, Lucie Jánská, Emma Habadová (všechny 1. stupeň) a Martina Košková (7. ročník). Hoši nastoupili v sestavě: Matěj Trnka v brance, Martin Olach (oba 6. A), Václav Forst, Jakub Kucharski (oba 6. B), Jakub Chocholatý, Jan Kopp (oba 1. stupeň), Martin Pajger (7. ročník) a Tomáš Severa (1. stupeň). Za své výkony si hráči i hráčky odnesli bronzové a stříbrné medaile a naše pohárová sbírka se rozšířila o další dva krásné poháry.  Na úspěšném průběhu turnaje má obrovský podíl pan Václav Toman v roli rozhodčího. Patří mu moc a moc velké poděkování za skvělou spolupráci. Všem hráčům a hráčkám moc gratulujeme.

DSCN6964 DSCN6960 DSCN6958 DSCN6946 DSCN6945 DSCN6895

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání od 1.9.2019

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Nabídka pracovního uplatnění

Základní škola Třemošná nabízí od školního roku 2019/2020 pracovní  uplatnění pro učitele 1. st. základní školy  - plný pracovní úvazek s perspektivou trvalého pracovního poměru.

Krátká dojezdová vzdálenost z Plzně (7 minut), zastávka autobusu přímo před školou, výhodná frekvence autobusových spojů.

Škola nabízí příjemné pracovní prostředí, kvalitní IT vybavenost všech tříd, kvalitní pracovní kolektiv mladých i starších pedagogů.

Kontakt na ředitele školy: mob.: 777 367 766

e – mail: fencl@zstremosna.cz

Pernštejni – Staré pověsti české

I v letošním roce jsme přivítali na naší škole šermířské a divadelní sdružení z pardubické agentury Pernštejni. Tentokrát jsme se s nimi vydali za Starými pověstmi českými – do časů bájí a pověstí.  Žáci od 3. – 9. ročníku se mohli zábavnou a zároveň poučnou formou seznámit s nejstarším obdobím českých dějin. Zástupci agentury nám zahráli nejznámější části, tak jak je známe z knihy Aloise Jiráska. Přestože byli jen dva, zvládli ztvárnit všechny postavy pomocí originálně zhotovených loutek. Představení zahájili pověstí o příchodu bratrů Čecha a Lecha. Dále se žáci setkali s vojvodou Krokem a jeho třemi dcerami Libuší, Kazi a Tetou, Bivojem, Přemyslem Oráčem a dalšími postavami naší historie. Připomněli jsme si příběh Horymíra a jeho věrného Šemíka nebo pověst o Lucké válce. Na závěr samozřejmě nechyběl všemi očekávaný šermířský souboj, který jsme ocenili bouřlivým potleskem. Po souboji přišel čas na krátký kvíz, žáci prokázali, že představení sledovali pozorně. Zvládli to na jedničku. Těšíme se na další návštěvu Pernštejnů. Jejich představení vždycky stojí za to.

DSCN6827 DSCN6787 DSCN6770 DSCN6755 DSCN6762 DSCN6763

Den otevřených dveří v ZŠ Třemošná

Výstřižek

Recitační soutěž

Ve čtvrtek 28. března proběhla recitační soutěž žáků 1. a 2. ročníku. Děti čtou a přednášejí básničky při hodinách čtení poměrně často. Už mají i své oblíbené autory. Od loňské účasti na vernisáži k nim přibyla také Dana Raunerová. Sadu pěti knížek veršů od této autorky mají děti ve školní knihovničce a se zájmem si v ní čtou. Hodně dětí má tyto knížky i doma. Zatím ještě nejsou profesionálními recitátory, ale ti kteří nejvíce zaujali obecenstvo, byli odměněni potleskem a drobným dárkem.

 

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Volná pracovní pozice

Základní škola Třemošná nabízí od školního roku 2019/2020 pracovní  uplatnění pro učitele 2. st. základní školy s odbornou kvalifikací pro výuku anglického jazyka.  Pracovní úvazek plný nebo částečný s perspektivou trvalého pracovního poměru.

Krátká dojezdová vzdálenost z Plzně (7 minut), zastávka autobusu přímo před školou, výhodná frekvence autobusových spojů.

Škola nabízí příjemné pracovní prostředí, kvalitní IT vybavenost všech tříd, kvalitní pracovní kolektiv mladých i starších pedagogů.

Kontakt na ředitele školy: mob.: 777 367 766

e – mail: fencl@zstremosna.cz

Vybíjená

Ani letos naši žáci nechyběli v okresním kole otevřené kategorie (hrají hoši i dívky) ve vybíjené. Ve čtvrtek, 14. 3., se žáci čtvrtého a pátého ročníku vydali do Plas s paní učitelkou Effenbergerou. Za účasti osmi škol (Kralovice, Manětín, Horní Bříza, Zruč-Senec, Žihle, Kaznějov, domácí Plasy a Třemošná) jsme vybojovali skvělé 4. místo. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým, los nám určil skupinu B a soupeře – Plasy, Horní Břízu a Manětín. V desetičlenném družstvu jsme měli zastoupená čtyři děvčata – nejvíce ze všech týmů. Ze skupiny jsme postoupili do semifinále z 2. místa. Porazila nás pouze Horní Bříza. V semifinále jsme se utkali s žáky ze ZŠ Kralovice, kteří byli nad síly všech hráčů a stali se i celkovými vítězi turnaje. O třetí místo jsme se opět utkali s Horní Břízou, která nás znovu přehrála. Výsledné 4. místo je rozhodně velkým úspěchem. Reprezentovali nás: Tereza Košková, Emma Habadová, Lucie Jánská, Filip Šilhavý, Jakub Schindler, Jan Kopp, Michal Čejka, Mark Litynskyj (všichni 5. A), Tomáš Severa, Jiří Pícl, Vojtěch Kozák, Tereza Martiniaková (všichni 4. A).

Všichni hráči předvedli velmi skvělou hru. Hráli s obrovskou chutí a velkým nasazením. Předvedli perfektní výkon. Gratulujeme ke skvělému 4. místu.

DSCN6605 DSCN6608 DSCN6613 DSCN6627 DSCN6628