Překvapení pro prvňáčky

Při příležitosti nastávajícího školního roku obdržel každý žák první třídy startovací balíček, obsahující kufřík na výtvarné potřeby či školní pomůcky a navíc zajímavé předměty jako je box na svačinu, šňůrka na klíče, ořezávátko, guma, voskové pastelky, reflexní přívěsek, vak na sportovní pomůcky, apod.

Tento kufřík vznikl díky spolupráci města Třemošná  s neziskovou společností EKO-KOM, a.s., jako odměna za účast města na třídění odpadů.Tato sada udělala malým žáčkům radost a ušetřila i nějakou korunu jejich rodičům, ale také je nenásilnou formou povede k ekologickému chování, zejména k třídění odpadů.

Na obalu kufříku je vyobrazen průvodce dětským světem třídění odpadů Tonda Obal, se kterým se děti budou moci také v budoucnu ve škole setkávat. Tonda Obal je totiž „patronem“ školního vzdělávacího programu, který již více než 20 let realizuje právě společnost EKO-KOM, a.s. Jen ve školách se s lektory tohoto programu setkává přes 100 000 dětíročně.Jistě se tedy s Tondou setkají v budoucnu i naši prvňáčci.

Pro více informací o školním vzdělávacím programu navštivte také www.tonda-obal.cz.