Moje cesta na svět

Ve čtvrtek 4. 10. – měli žáci 4. ročníku možnost se zúčastnit preventivního programu „Moje cesta na svět“. Program poskytuje Národní instituce pro život.  Cílem programu je inspirovat žáky k pozitivnímu pohledu na sebe sama, na život, lásku, manželství. Celý program probíhal interaktivní formou výkladu, který je zcela přizpůsoben věku žáků a formou jednoduchých aktivit. Nejprve žáci doma od maminek vypátrali informace o svém raném dětství (výšku, váhu při narození apod.). Během programu žáci objevovali jednotlivé etapy prenatálního vývoje dítěte, srdeční tep, velikost, práce s modely. Velmi zajímavé bylo vyzkoušet si pocit těhotné ženy na konci těhotenství – formou zavazování si tkaničky s aktovkou na břiše. Žáci pátého ročníku první část programu absolvovali již minulý rok, v letošním roce je čekalo pokračování „Moje cesta na svět plus“. Program opět probíhal interaktivní formou za využití komunitního kruhu, diskuse, hraní rolí, modelových situací nebo motivačních příběhů. Žákům z obou tříd se program moc líbil. Lektorka Jana Řezníčková zajímavou, poutavou i zábavnou formou seznámila žáky se zázrakem vzniku nového života.

DSCN5336 DSCN5268 DSCN5274 DSCN5264 DSCN5258 DSCN5236 DSCN5241 DSCN5243 DSCN5248