Jak se točí peníze

DEPO 2015 12. 3. 2018

Žáci 3. – 5. ročníku se vydali se svými třídními učitelkami na interaktivní zábavnou expozici o penězích a finanční gramotnosti do plzeňského DEPA. Finanční gramotnost je povinnou součástí základního vzdělávání. Tato multimediální hravá expozice Jak se točí peníze umožnila žákům atraktivní formou získat a procvičit si znalosti, postupy a dovednosti, které je naučí finančně myslet.

„Jak se točí peníze“ je velká 3D vzdělávací hra, ve které žáci zažili spoustu zajímavých, napínavých a dobrodružných chvilek. Všechno se v ní točí okolo peněz. Dostali jsme vlastní spořící kartu, která je potřebná po celou dobu hraní. Mohli jsme ji používat na mnoha stanovištích v malém peněžním městečku. Pomocí ní jsme si mohli vydělat peníze nebo je za něco utratit, část peněz jsme si mohli uspořit nebo je investovat do zboží nebo cenných papírů. Také jsme mohli své virtuální peníze i darovat, které po skončení expozice budou sponzorem akce proměněny na skutečné peníze a poskytnuty, tam, kde je potřeba. V tomto případě na pejsky.  Za celou hru se dalo naspořit nejvíce 122,- Kč. Díky spořící kartě jsme měli neustále přehled o svém zůstatku na účtě. Dozvěděli jsme o historii peněz, o burze, o centrální národní bance, o tom, jak vypadá jeskyně krále Midase, ale i tom, co je bohatství a chudoba a že všechno za peníze koupit nejde. Na jednotlivých stanovištích jsme buď mohli řešit různé kvízy a vydělat si peníze. Na jiném jsme si zase mohli vytisknout své peníze, rýžovat zlato a mnoho dalšího. Ze hry jsme si odnesli výpis z účtu (o tom, jak jsme hospodařili s našimi virtuálními penězi) a pracovní sešit.

Expozice byla naprosto úžasná. Děti si to náramně užily, naučily se spoustu nových věcí a to prostřednictvím fantastické vzdělávací hry. Strávený čas jim ani nestačil. Zůstaly by tam i mnohem déle.

DSCN1911 DSCN1891 DSCN1890 DSCN1885 DSCN1872 DSCN1844 DSCN1841 DSCN1796 DSCN1814 DSCN1817