Sportovní den

Poslední květnový den naši žáci oslavili svůj svátek, den dětí, sportem. Místo školních lavic na ně čekalo sportovní klání ve čtyřech disciplínách. Závodili v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostním běhu na hřišti TJ Tatran Třemošná. V mezičase na ně čekali hokejbalové dovednosti a herní činnost pod vedením pana Svobody a pana Fialy, kterým děkujeme moc a moc za spolupráci a těšíme na další.

Žáci se rozdělili do osmi kategorií (1. – 2. ročník, 3. – 4. ročník, 5. – 7. ročník a 8. – 9. ročník – vždy hoši a dívky zvlášť). Kromě hlavních disciplín si nejmenší žáčci při čekání na hlavní disciplíny vyzkoušeli hod kroužků na cíl a další doplňkové aktivity. V nejmladší kategorii 1. – 2. ročník si vybojovala 2x 1. místo Tereza Štefanová a 2x na stupně vítězů vystoupila Adéla Císařová, další medailové pozice obsadily Nela Opatrná, Rozálie Zelenková (všechny 2. A), Anna Litynska, Jolana Kadlecová (obě 2. B) a Sofie Kohoutová (1. A) doskočila z děvčat nejdále. Mezi hochy v této kategorii exceloval Marek Rys (2. B) – 2x stanul na místě nejvyšším a ve sprintu získal 2. místo. Další medailisté – Filip Kule vítěz sprintu, Lukas Ilko, Jan Šilhavý (všichni 2. A), Jakub Schleiss (1. A), David Kozel a Matyáš Zaňka (oba 2. B). V kategorii 3. – 4. ročník dívky – nejúspěšnější závodnicí se stala Lucie Churavá – 2x získala 1. místo a jedenkrát 3. místo, Ema Kadlecová – 1x 1. místo a dvakrát druhé místo, Tereza Martiniaková vystoupila na stupně vítězů 2x. Další medailistky Nikola Fenclová, Ilona Reslová (všechny 4. A) a Eliška Křivánková (3. A). Mezi chlapci v této kategorii si ve třech disciplínách rozdělovali medaile – Tomáš Severa, Filip Chalupa a Vojta Kozák. Pouze v hodu kriketovým míčkem byla změna – nejdále hodil a vyhrál Jiří Pícl, na třetím místě skončil Vít Kunesch (všichni 4. A) a druhý byl Jan Turek (3. B). Další kategorie dívky 5. – 7. ročník – nejúspěšnější Adriana Kohoutová (6. B) a Veronika Churavá (7. r.) – 3x stanuly na stupních vítězů, Martina Košková (7. r.) a Šárka Krausová (5. A) – 2x, další medailistky Kristýna Jirková (6. A), Adéla Fenclová (7. r.) a Tereza Košková (5. A). Mezi hochy v této kategorii kraloval Martin Olach (6. A) – ve všech čtyřech disciplínách stál na stupni vítězů, Martin Pajger (7. r.) – 2x stál na stupni nejvyšším a jedenkrát byl třetí, Ondřej Kojan (6. A) se umístil 2x. Martin Pajger se stal dokonce absolutním vítězem v hodu kriketovým míčkem, porazil i medailisty mezi osmáky a deváťáky. Další medailisté – Matěj Trnka (6. A), Martin Kolečko (6. B) a Filip Šilhavý (5. A). Nejstarší kategorii 8. – 9. ročník – v dívkách ovládly tuto kategorii Natálie Tomanová, Eliška Bednářová (obě 9. ročník) a Klára Krejcarová (8. r.). Natálie Tomanová a Klára Krejcarová ve všech disciplínách Eliška Bednářová ve třech disciplínách, další medailistky – Tereza Turečková (9. r.) a Kateřina Šedivcová (8. r). V běhu na 1 000 m výše zmiňovaná trojice doběhla současně, dívky se držely za ruce, první 3 místa byla i tak vyhlášena a dívky navíc obdržely i společný diplom za 1. místo. Mezi hochy kralovali Vojtěch Sudík (8. r.) a Tomáš Svěcený (9. r.) – 3x stupně vítězů. Pavel Bartoš (9. r.) a Václav Kraus (8. r.) 2x, další medailisté – Martin Chum (9. r.) – vítěz v hodu kriketovým míčkem a Martin Straka (8. r.). Kilometrového běhu se zúčastnily i paní učitelky Ivana Kuhnová a Anna Benešová. Náleží jim veliké uznání. Vytrvalostních běhů (500 m, 800 m, 1 000 m) se v letošním roce zúčastnilo mnohem více žáků než loni. Tato disciplína není povinná. Nakonec běželi i nepřihlášení žáci, což je super.

Sportovní den, doprovázený nádherným počasím a slunečními paprsky, se moc vydařil a všichni si dopoledne náramně užili. Nejlepším sportovcům, kteří si domů odnesli diplomy a drobné sladkosti, gratulujeme. Velká pochvala patří všem závodníkům za jejich výkony, zejména závodníkům vytrvalostního běhu. Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci sportovního dne podíleli. Všem kolegům, kolegyním i žákům 9. ročníku, kteří pomáhali svým pedagogům na jednotlivých stanovištích