Sportovní den

Ve středu 1. června, po dlouhé dvouleté přestávce, opět oslavili naši žáci svůj svátek, den dětí na hřišti TJ Tatran. Místo usednutí do školních lavic na ně čekalo sportování. Změřili své síly ve čtyřech disciplínách. Závodili v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostním běhu. V mezičase si mohli vyzkoušet hokejbalové dovednosti a herní činnost pod vedením pana Svobody a pana Fialy, kterým moc a moc děkujeme za skvělou spolupráci a rozhodně se těšíme na další. Velké poděkování patří i panu Václavu Tomanovi, který s naší školou spolupracuje vždy při organizování sportovních akcích a zprostředkuje nám zázemí.

Žáci se rozdělili do osmi kategorií (1. – 2. ročník, 3. – 4. ročník, 5. – 6. ročník a 7. – 9. ročník – vždy hoši a dívky zvlášť). Kromě hlavních disciplín si nejmenší žáčci při čekání na hlavní disciplíny vyzkoušeli hod kroužků na cíl a další doplňkové aktivity. V nejmladší kategorii 1. – 2. ročník mezi děvčaty excelovala Nina Zajíčková (2. A) – na stupně vítězů vystoupila 3x – dvakrát získala 3. místo a jedenkrát vystoupila na nejvyšší stupínek, další medailistky Veronika Polívková, Elena Voráčková (obě 2. A), Adéla Marková, Adéla Vojíková, Ažběta Zbusková, Lucie Bártová (všechny 2. B). Mezi hochy k nejúspěšnějším patřili – Jakub Skudla, Matěj Krejcar (oba 2. B), Maxim Čech (2. A) – všichni vystoupili na stupně vítězů dvakrát. Medailovou pozici získali i Matyáš Nový, Tomáš Jasanský (oba 2. A) a Petr Vilém (2. B). V kategorii 3. – 4. mezi děvčaty vynikala Sofie Kohoutová (4. A), která vystoupila na nejvyšší stupínek 3x. Ve vytrvalosti 500 m dokonce zaběhla nejlepší čas vůbec a předstihla i vítěze z kategorie hochů. Třikrát na medailovou pozici dosáhla Vitalina Nykorak (3. A), dvakrát zaznělo i jméno Sofie Golisová a Antonie Brabcová (obě 3. B), v hodu kriketovým míčkem se umístila i Hana Valíčková (4. A) a ve sprintu Magdaléna Mazurová (3. A). Mezi hochy se nejlepším stal Jakub Schleiss (4. A), který na stupních vítězů stál 4x – dvakrát získal 1. místo, 1x druhé a 1x třetí místo. Dvakrát při vyhlašování zaznělo jméno Vít Ruml, Jáchym Jílek (4. A) a Miroslav Macáš (3. B). Jedenkrát uspěli Jan Erhart (3. B) – vítěz hodu kriketovým míčkem a Matyáš Švamberk (3. A). Další kategorie dívky 5. – 6. ročník – nejúspěšnější byla Eliška Křivánková (6. A) – 2x vyhrála, jedenkrát získala 2. místo a jedenkrát 3. místo. Třikrát na stupně vítězů vystoupila Kateřina Štorcová (6. B), dvakrát Sofie Benešová (6. A), jedenkrát si cenný kov odnesla Adéla Císařová, Amélie Prošková (obě 5. A) a Tereza Nágrová (6. B). Kategorii hochů 5. – 6. ročník ovládl se čtyřmi vítězstvími Matvii Stepanov (6. A), třikrát stanul na stupních vítězů Adam Kuchynka (5. B), dvakrát Filip Kule (5. A) a Lukáš Valenta (6. B). Jedenkrát Jan Šilhavý (5. A) a Marek Rys (5. B). V nejstarší kategorii 7. – 9. ročník – nejúspěšnější závodnice Tereza Košková (8. A) a Nikola Fenclová (7. A) – třikrát získaly medailové umístění, dvakrát při vyhlašování zaznělo jméno Adriana Kohoutová (9. B), Lucie Churavá (7. A), jedenkrát Nela Kronďáková (9. B) a Karolína Chvojková (8. A). V kategorii nejstarších hochů si medailové pozice především mezi sebou dělili Adam Marton a Václav Forst (oba 9. B) – stáli na stupni nejvyšším dvakrát, Adam získal navíc 2 x druhé místo a Vašek byl jedenkrát druhý a jedenkrát třetí. Jan Kopp (8. A) získal medaili dvakrát, jedenkrát vystoupili na stupně vítězů David Olach (9. A) a Jakub Berger (8. A). Nejzajímavějším závodem byl rozhodně běh na 1 000 m, kdy se svými žáky běžel i pan učitel Jan Hibler. Kluci mu ale nedali šanci. Vašek Forst si doběhl ve velké pohodě pro vítězství a v posledních 20 – 30-ti metrech si pro druhé místo doběhl, fantastickým sprintem, Adam Marton. Pan učitel skončil až třetí. Všem velká gratulace.

Sportovní den, doprovázený nádherným počasím a slunečními paprsky, se moc vydařil a všichni si dopoledne náramně užili. Sportovního dopoledne se zúčastnili i budoucí žáci naší školy z Ukrajiny. Nejlepším sportovcům, kteří si domů odnesli diplomy, drobné sladkosti a letos i krásné medaile vyrobené na zbrusu nové 3D tiskárně, moc gratulujeme. Všichni, kteří závodili, si zaslouží obrovskou pochvalu za své výkony. Velké poděkování náleží všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu sportovního dne. Všem kolegům, kolegyním i žákům 9. ročníků, kteří pomáhali svým pedagogům na jednotlivých stanovištích.