Home » Nezařazené

Category Archives: Nezařazené

Vybíjená

Ani letos naši žáci nechyběli v okresním kole otevřené kategorie (hrají hoši i dívky) ve vybíjené. Ve čtvrtek, 14. 3., se žáci čtvrtého a pátého ročníku vydali do Plas s paní učitelkou Effenbergerou. Za účasti osmi škol (Kralovice, Manětín, Horní Bříza, Zruč-Senec, Žihle, Kaznějov, domácí Plasy a Třemošná) jsme vybojovali skvělé 4. místo. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým, los nám určil skupinu B a soupeře – Plasy, Horní Břízu a Manětín. V desetičlenném družstvu jsme měli zastoupená čtyři děvčata – nejvíce ze všech týmů. Ze skupiny jsme postoupili do semifinále z 2. místa. Porazila nás pouze Horní Bříza. V semifinále jsme se utkali s žáky ze ZŠ Kralovice, kteří byli nad síly všech hráčů a stali se i celkovými vítězi turnaje. O třetí místo jsme se opět utkali s Horní Břízou, která nás znovu přehrála. Výsledné 4. místo je rozhodně velkým úspěchem. Reprezentovali nás: Tereza Košková, Emma Habadová, Lucie Jánská, Filip Šilhavý, Jakub Schindler, Jan Kopp, Michal Čejka, Mark Litynskyj (všichni 5. A), Tomáš Severa, Jiří Pícl, Vojtěch Kozák, Tereza Martiniaková (všichni 4. A).

Všichni hráči předvedli velmi skvělou hru. Hráli s obrovskou chutí a velkým nasazením. Předvedli perfektní výkon. Gratulujeme ke skvělému 4. místu.

DSCN6605 DSCN6608 DSCN6613 DSCN6627 DSCN6628

Volná pracovní pozice

ZŠ Třemošná, Americká 146

přijme na plný úvazek od příštího školního roku kvalifikovaného pedagoga pro 1. stupeň ZŠ. Bližší informace na tel. 777 367 766 nebo 377 855 645. Nabídky s životopisem můžete zaslat na e-mail: fencl@zstremona.cz

Informace k zápisu

Výstřižek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace pro rodiče k zápisu do 1. r.

Žádost o přijetí 2019 – s GDPR

Žádost o odklad 2019

 

 

 

 

 

 

 

Buď safe online – Workshop s Jirkou Králem

Ve středu 6. 3. 2019 naše škola přivítala Jirku Krále a zástupce Avastu. Co vše jsme museli udělat, aby k nám zavítal?

Každý měsíc Jirka Král a Avast navštěvují jednu školu ve vybraném kraji s workshopem, kde vysvětlují, jak se správně chovat na internetu a čeho se vyvarovat. Do projektu s názvem „Buď safe online“ se přihlašují školy z vybraného kraje a utkají se v soutěžním klání, na jehož konci je právě návštěva Jirky Krále. Aby naše škola v této soutěži obstála a mohla se těšit na vzácnou návštěvu, bylo nutné získat prostřednictvím kvízu nejvíce hlasů. A nám se to povedlo! V průběhu hlasování jsme sváděli souboj se ZŠ Zbůch, která nám šlapala celou dobu na paty. Více než týden jsme všichni v každé volné chvíli hlasovali.

V den „D“ kromě Avastu a Jirky Krále přijely na naši školu i Česká televize, Český rozhlas nebo Plzeňský deník. Žáci se dozvěděli řadu věcí ohledně bezpečnosti na internetu. Zaznělo například, že nemají chodit nikam s nikým, koho neznají, a pokud ti starší přece jen vyrazí, je nutné o tom někomu říci, nebo vzít někoho s sebou. Přínosné byly také Jirkovy zkušenosti s napadením jeho účtu a návod na bezpečné ověřování profilu. Velmi důležité byly zejména rady, ve kterých Jirka zdůrazňoval našim žákům, aby si nastavili soukromí na svých účtech, neboť není důvod mít účty veřejné a v případě, když zjistí, že je někdo obtěžuje, mají oznámit tuto situaci co nejdříve dospělé osobě.

Přednášku zpestřilo i naše melodické zvonění, které se Jirkovi, ale i celému jeho týmu, velice líbilo. Na závěr děti zahrnuly našeho hosta záludnými otázkami nejen z prostředí internetu, některé dotazy se týkaly také Jirkova soukromí. Po přednášce následovalo focení a autogramiáda. Zástupci školního parlamentu neváhali a v zasedací místnosti našeho parlamentu se vzácného hosta zeptali ještě na pár dalších věcí. Jednu ze zdí navíc ozdobil Jirkův typický podpis s korunkou. Několik žáků deváté třídy navíc mělo možnost vymyslet a prezentovat krátkou improvizovanou scénku, která se týkala možných rizik užívání sociálních sítí. Jejich zkušenosti z dramatického kroužku tak ocenila i Česká televize, která vše pečlivě zaznamenala a již brzy se můžeme těšit na jejich reportáž.

Všichni jsme si tento den užili a kromě cenných rad a návodů, jak se bezpečně pohybovat na internetu, jsme si odnesli spoustu zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

DSCN6545 1 DSCN6547 DSCN6557 DSCN6572 DSCN6591 P1210166 P1210156 P1210136 P1210133 DSCN6598 P1210158 P1210168 P1210181 P1210192 P1210205

Den otevřených dveří

Výstřižek Výstřižek2

Změna ceny obědů, s platností od 1. 3. 2019

Žáci:    6 – 10 let    nová cena   26,- Kč

           11 – 14 let     nová cena   28,- Kč

           15 – 18 let     nová cena   30,- Kč

Cizí strávníci :    67  Kč

Důvodem pro navýšení ceny obědů je nárůst finančních limitů na nákup potravin, zvyšování cen energií a započítané lidské práce.

Pro inkasní strávníky – upozorňujeme na případnou nutnost navýšení finančního limitu v peněžním ústavu.

 

                                                                                                                                                                                           vedoucí školní jídelny Iva Dobrá

Den otevřených dveří U Stadionu 964, 11.3.2019

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče na den otevřených dveří dne 11.3.2019 od 14.00 do 16,30 hod. do naší školy U Stadionu 964 (chanos).
Prohlédnete si naše třídy, školní družinu, tělocvičnu i jídelnu.
Připravíme pro Vás ukázku učebnic, pracovních sešitů a školních potřeb, které Vaše dítě obdrží zdarma při nástupu do 1. třídy.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

Plavecký výcvik 8. 2. 2019

I letos naši třeťáci a čtvrťáci v rámci tělesné výchovy opět jezdili na plavání do bazénu v Plzni na Lochotíně. Třeťáci odjížděli každý pátek hned po osmé, čtvrťáci je střídali a vyráželi kolem desáté. V pátek 8. 2. zakončili plavecký výcvik desátou lekcí, kdy nechyběly závody o nejrychlejšího plavce. S výcvikem se rozloučili volným plaváním na konci poslední hodiny. Nejrychlejší ve IV. A v závodech byla Lucie Churavá – 1. místo, Filip Chalupa – 2. místo a Linda Chalupová  – 3. místo. Ve III. A Šárka Steidlová – 1. místo, Vít Měšťánek – 2. místo a Natálie Klásková – 3. místo. Ve 3. B – 1. místo – Aneta Churavá, 2. místo – Neli Čejková a 3. místo – Tomáš Kyznar. Výherci závodů si odnesli medaile a diplomy. Všichni obdrželi tzv. „mokré vysvědčení“. Třeťáci se těší na pokračování v příštím roce.

DSCN6509

Olympiáda Aj okresní kolo 7. 2. 2019

I letos jsme se zúčastnili okresního kola olympiády anglického jazyka v Plzni. Za mladší kategorii Aleš Jopek (7. ročník) a za starší kategorii stejně jako v loňském roce – Jan Bárta (9. ročník), který reprezentoval naši školu i v dalších olympiádách – především v okresním kole olympiády českého jazyka a postoupil do krajského kola, dále v dějepisné nebo zeměpisné olympiádě. Účast v letošním ročníku okresního kola Aj byla velmi hojná. V mladší kategorii se zúčastnilo 10 žáků a ve starší dokonce 14 žáků. Oba hoši předvedli skvělý výkon. Poměřili s ostatními své jazykové dovednosti v poslechu, vyprávění na vylosované téma (např. zájmy, rodina, …) a povídání o vylosované situaci (např. nakupování, u lékaře, …). Oba měli velice pěkný poslech. Aleš Jopek skončil na krásném 6. místě a Jan Bárta na 7. místě. Umístění obou hochů jsou rozhodně úspěchem a oběma moc a moc gratulujeme.

DSC00235 DSC00230 DSC00231

Florbal – okresní kolo 4. a 5. ročníků, Kožlany – 7. 2. 2019

V letošním roce se poprvé konalo okresní kolo ve florbale i pro žáky 4. a 5. ročníků. Do Kožlan přijelo 8 základních škol – Horní Bříza, Kaznějov, Manětín, Dolní Bělá, Žihle, Kralovice, domácí Kožlany a Třemošná. Týmy se losem rozdělily do dvou skupin. Naši hráči bojovali ve skupině A proti žákům z Horní Břízy, Kaznějova a Manětína. Ve skupině jsme jedenkrát vyhráli (s Kaznějovem), jedenkrát remizovali (s Horní Břízou) a jedenkrát prohráli (s Manětínem). Skončili jsme ve skupině na druhém místě a postoupili do semifinále. Semifinálový souboj vyšel lépe pro domácí Kožlany. Na naše hráče čekal zápas o 3. místo, opět s Manětínem a bohužel znovu prohra. O jediný gól jsme skončili na krásném 4. místě. Reprezentovali nás: Filip Šilhavý, Jan Kopp, Jakub Chocholatý, Jakub Berger, Mark Litynskyj (všichni 5. ročník), Jan Severa a Patrik Fiala (oba 4. ročník). Hoši podali skutečně perfektní výkon, bojovali s plným nasazením a hráli jako o život. Filip Šilhavý v brance téměř čaroval. Vychytal neuvěřitelné množství střel. Všichni předvedli skvělou hru. Moc gratulujeme ke krásnému umístění.

DSCN6470 DSCN6469 DSCN6457